SBS BAŞARISI ARTIRILACAK

A.A

SBS'nin yaklaştığı şu günlerde Suna Uzal İlköğretim Okulu'nda ilginç bir  yönteme başvuruldu.

Başarının artırılması için geliştirilen “Her basamak bizi başarının  zirvesine taşır” projesi kapsamında okulun merdiven basamaklarına 61 ünlü  düşünürün sözleri yazıldı.

Okul Müdürü Nuri Düden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görsel  sanatlar, teknoloji tasarım ve Türkçe öğretmenleri ile öğrencilerinden oluşan bir  grupla geliştirdikleri proje çerçevesinde, okul binasındaki merdiven  basamaklarına başarı, kitap, bilgi, eğitim, davranış ve kişilikle ilgili 61 ünlü  düşünürün sözlerinin yazıldığını kaydetti.

Her basamakta farklı renk kullanarak dikkati arttırmaya çalıştıklarını  ifade eden Düden, "Amacımız, öğrencilerin basamakları tırmanırken kendilerini  bir başarı vadisinde yürüyormuş gibi hissetmelerini sağlamak ve motivasyonlarını  artırmak" dedi.

Her basamakta, herkesin etkileneceği ve kendine şiar edineceği bir söz  bulunduğunu belirten Düden, bu sözlerin öğrencilerde bir düşünce, bir anlayış  oluşturmasını beklediklerini sözlerine ekledi.
Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:30 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.