SEÇİM STRESİNİ MASAJLA YENİN

DHA

Erzurum Palandöken Dağı’ndaki Palan Otel’in Sağlık Merkezi’nin işletmecisi, geleneksel Çin tıbbı ve akapunktur uzmanı Kırgızlı doktor Gülnara İsakunova, 29 Mart yerel seçimleri öncesi başkan adaylarını strese karşı uyararak, "Seçim stresini masajla yenin" tavsiyesinde bulundu.

Stresin, kalp krizini tetikleyen en büyük etkenlerden biri olduğunu vurgulayan Dr. Gülnara İsakunova, "Seçim telaşı ve stresine giren başkan adaylarında kalp krizi riski yüksek. Bu yükün getirdiği fiziksel ve ruhsal çöküntü, önlem alınmazsa bedene geri dönüşü olmayan zararlar verir. Bunu önlemek için vücuttaki negatif enerjiyi atıp, kasları gevşetmek gerek. Sağlıklı ve daha zinde bir bedene kavuşmak için en güzel yöntem, bir masaj uzmanının sihirli ellerine teslim olmaktır. Yakın bir zamana kadar lüks kabul edilen masaj ve akupunktur, aslında yüzyıllardır şifa amaçlı kullanılıyor.

Masaj sırasında kullanılan aromatik yağlar ve tütsü kokuları, fiziksel rahatlığın yanı sıra, negatif enerjiyi de yok ediyor. İlk başlarda sadece yoğurma işlemiyle başlayan masaj teknikleri, artık çok çeşitlendi. Ancak, masajın da, akapunktur gibi mutlaka bir bilene yaptırılması gerekiyor" diye konuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Şubat 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.