'Seks yaşamıyoruz, mutluyuz'

50 yaş üstü seks yapmıyor ama çok mutluYeni yapılan bir araştırmaya göre 50 yaş üstü her 4 çiftten biri asla seks yapmıyor ama "daha mutlu olamayacaklarını" ifade ediyor.

Bu araştırmaya göre 50 yaş üstü için güven, kibarlık, arkadaşlık ve espri anlayışı bir ilişkide seksten daha önemli görünüyor.

BÜYÜK BİR BÖLÜM "HİÇ SEKS YAPMIYORUZ" DEDİ

Daily Mail'de yer alan haberdeki çalışmaya katılan gönüllülerin yüzde 3'ü haftada en az bir kere seks yaptığını, yüzde 2'si her gün farklı şekilde de olsa bir yakınlaşma yaşadığını söylerken neredeyse yüzde çalışmaya katılanların çeyreği hiç seks yapmadıklarını söyledi.

"DAHA MUTLU OLAMAZDIK"

Seks yapmayanların yüzde 43'ü seksi özlediğini söylerken yüzde 57'si ise seks olmadan çok mutlu olduğunu belirtti.

ASIL BAĞLAYICI OLAN ŞEY "SEKS" DEĞİL

Araştırmayı yürüten Gransnet isimli sitenin editörü Cari Rosen, "Tutku birçok insan için çok önemliyken uzun süreli ilşkide bağlayıcı olan şey merhamet, arkadaşlık, kibarlık ve cömertlik. Bu saydıklarımız ayrıca hemen her yaşta önemli." dedi.

634 kişinin katıldığı anketteki katılımcıların yaşları 51 ile 85 arasında değişti. Katılımcıların yüzde 98'i ise ilişkide en önemli şeyin "güven" olduğunu söylerken bunu birbirine destek olmak, kibarlık, iletişim ve arkadaşlık takip etti.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:27 Mart 2016Yayınlanma Tarihi:12 Şubat 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.