Senin ellerin; benim gözlerimle konuşsun ister misin?

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından işaret dili programı ikinci dönem eğitimleri başlıyor.

İşaret dili bilenlere duyulan ihtiyaç kamu ve sivil alanlarda giderek artıyor. Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, işaret dili programına ikinci dönem devam ediliyor.

Üsküdar Üniversitesi Güney Yerleşke’de düzenlenen ve üç ay sürecek işaret dili programına en az lise mezunları katılabiliyor. İşaret dili ders programı, parmak alfabesi, aile ve çevresi, vücudumuz ve sağlık, ev ve ev eşyaları gibi 27 farklı konu başlıklarından oluşuyor.

SENİN ELLERİN; BENİM, GÖZLERİMLE KONUŞUYOR

İşaret dili eğitimi verildikten sonra İşitme Engelliler İlköğretim Okulları ziyaret edilip çocuklar ile işaret dili ile sohbet ediliyor. Programın günlük hayatta pratik kullanımı sağlanıyor.

Üsküdar Üniversitesi ve Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile işitme engeli çocuklar ile ilgili üniversitenin konferans salonunda işaret dili ile koro konserler veriliyor. Bu anlamda Üsküdar Üniversitesi program katılımcılarına sosyal sorumluluk projelerinde aktif bir şekilde yer alma imkanı sunuyor.

Bu programa her meslek grubu eğitmen, öğrenci ve idari personel katılabiliyor. Her meslek grubu için mesleki terim ve temel kavramlar uzman eğitmenler tarafından öğretiliyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:12 Ocak 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.