SERİ KATİL PSİKOLOJİSİ

NP Grup

Modern zamanların önemli korkusu seri katillerin içinde bulundukları duygu durum ve beslendikleri psikolojik alt yapının neler olduğunu ve tedavilerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.


Seri katiller hangi duygularla beslenirler? Topluma karşı ne gibi düşmanca duygular içindedirler? Başkalarının acılarına karşı neden ve nasıl duyarsız kalabilmektedirler? Hangi kişilik bozuklukları sonrasında cinayetlere yönelirler? Kişilik bozukluğu yaşayan seri katiller hedeflerini nasıl seçerler? Yaptıkları işin farkında oldukları halde nasıl soğukkanlı olabilmektedirler? Yaşadıkları ağır kişilik bozuklukları önceden fark edilir mi gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Merhamet yoksunu ağır kişilik patolojisi yaşayan seri katiller toplumdan nasıl beslenir? Çocukluk döneminde yaşanan ağır travmaların etkisi nedir? Hangi kişilik bozuklukları yaşarlar? Eşlik eden hangi psikiyatrik hastalıklar görülür? Seri cinayet işleyenlerin bir kısmı neden toplumda kabul gören kişiler arasından çıkar? Hayvanlara ve mala zarar verme davranışları hangi süreçlerde seri katilliği gider gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestcioğlu ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Yıldız Burkovik olacaklar.

Çocuk dönemlerinde travma yaşayan, mala, hayvana zarar verdiği gibi yangın çıkarabilen, başkalarının duygularına önem vermeyen ağır kişilik sorunları yaşayan seri katillerin tedavi olmaları mümkün müdür? Tedavilerinde neler yapılır? Terapiye uyumları gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan;
KANADA'NIN Québec eyaletinde, 1997 ve 1998 yıllarında doğan 1314 çocuğun ebeveynlerine, çocuklarının 2.5 ve 4.5 yaşları arasında ne kadar süreyle televizyon izlediği sorularak 10 yaşına girdiklerinde çocukların ilkokul öğretmenlerinden akademik, psikolojik ve toplumsal huylarını değerlendirmesi istenen 'Matematikte başarı için çocuklara TV izlettirmeyin' araştırmasını değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:04 Mayıs 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.