SERİ KATİL VE TECAVÜZCÜ SADİST KİŞİLERLE YAŞANIR MI?

NP Grup

Seri katillerin ve tecavüzcülerin arasından çıktığı Sadist kişilik bozukluğu yaşayan kişilerin başkalarını ezmek ve küçük düşürmekle yaşadıkları hazzı, başkalarına empati yapamayışını, neden sürekli agresif davrandıklarını, nasıl tedavi edileceklerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
Sadist kişilik bozukluğu nedir? Sadist kişilik bozukluğuna yatkınlık ne orandadır? Sadist kişilik bozukluğunda öğrenme etkili midir? Sadist kişilik bozukluğu olan kişiler hangi psikiyatrik hastalıkları yaşarlar? Neden sürekli baskıcı davranırlar? Başkalarının gözünde nasıl olduklarına önem verirler mi? Başkalarını duygularına karşı neden duyarsız davranırlar gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Kişilik bozukluklarının sebepleri nelerdir? Herkes için risk taşır mı? Antisosyal kişilik arasında ne gibi farklar vardır? Evlilik işlerini yürütebilirler mi? Boşandıkları halde neden eski eşlerine fırsat vermezler ve tecavüze yeltenirler? Başkalarına neden merhamet duyamazlar? Hangi konularda kaygılar yaşarlar, hangi psikiyatrik hastalıkları yaşarlar gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Barış Önen Ünsalver ve Uzman Psikolog Yıldız Burkovik olacaklar.

Seri katiller ve tecavüzcüler neden sadist kişilikler arasında çıkar?  Cinsel sadizm ne demektir? Başkalarına verdiği zarardan aldıkları haz devam eder mi? Tedaviyi kabul ederler mi? Terapi etkili midir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Şizofreni, depresyon ve kişilik bozuklukları gibi rahatsızlıklarda hastaların resim yaparken kullandıkları renklerle nasıl tedavi edildikleri konusunda AA nın bir haberini yorumlayacak. Hastalığın ve özellikle karamsarlığın yoğun olduğu dönemlerde mat ve koyu renkleri kullanan hastalar, iyileşme döneminde daha canlı ve açık renkleri neden tercih edildiği, huzur veren mavi, yeşil, pembe gibi cıvıl cıvıl renkler iyileşme sürecinde çok daha fazla neden kullanıldığını Prof. Tarhan değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:30 Mart 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.