SEVGİ VE HOŞGÖRÜ SEYAHATİ

DHA

Diyarbakır Valiliğince "Sevgiye ve Hoşgörüye Seyahat" sloganıyla düzenlenen balon turunun ilki sabahın erken saatlerinde üniversite köprüsü yakınlarından başladı.

Turun başlamasından önce basın mensuplarına açıklama yapan Vali Yardımcısı Mehmet Yeşilbaş, Valilik olarak düzenlemekte oldukları ve 6 ay kadar sürecek festival kapsamında şimdiye kadar her hafta ünlü sanatçıların konserler verdiğini belirterek, bu kez balon turu düzenlediklerini söyledi.

İki gün boyunca 2 balon turu yapılacağını anlatan Yeşilbaş, Valilikçe belirlenen toplam 31 kişinin tura katılacağını belirterek, şöyle dedi:

"Diyarbakır'da bugün bir ilk yaşanıyor. Diyarbakır'da 1,5 milyon insan yaşıyor. Balonun kapasitesi 17 kişi. Toplam 31 kişi belirledik. Mümkün mertebe toplumun her kesimini temsil etmeye çalışarak bu kişileri belirledik. Tura yeni evlenen bir çift ile birer kişi olmak üzere, imam, papaz, lösemi hastası, şehit yakını, engelli, tiyatrocu, sporcu, kadın muhtar, üniversite öğrencisi, yılın doktoru, iş kadını, yılın öğretmeni gibi çeşitli meslek ve çevrelerden insanlar katılıyor."

Daha sonra Dicle Üniversitesi yerleşkesinden başlayan balon turuna katılan 17 kişi, Diyarbakır'ın üzerinde yaklaşık 1,5 saat süren balon yolculuğunun ardından Şanlıurfa yolu üzerindeki Yeni Sebze Hali yakınlarında indi.

Diyarbakır E Tipi Cezaevi üzerinden geçerken balon yolcularına mahkumlar el salladı, balondakiler ise el sallayarak karanfil attı.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:21 Mart 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.