SEVGİSİZLİK KALBİN DÜŞMANI

Prof. Mehmet Öz

Sevgisizlik ve nefret duygusu kalbin en önemli düşmanlarıdır. Kalp sağlığını korumanın formülünü bilmek gerekli.


Kalp sağlığını korumak için her gün 5 porsiyon sebze ve meyve yenmesi, düzenli kuru baklagil tüketilmesi ve omega 3 alınması öneriliyor.

Kalbin çalışması için bir sebep lazım. Eğer etrafındaki insanları sevmiyorsan kalbin en ruhsal en mühim hissettiği kuvveti de kaybetmiş oluyorsun. Ameliyat edilen hastalar eğer hastaneden çıktıktan sonra çevrelerinde onları seven insanlar bulamıyorsa yaşamla bağlarını koparıyorlar. Bu yüzden sevgisizlik, nefret ve yalnızlık duygusu kalbin üç önemli düşmanı olarak tanımlanıyor. Hastaların ameliyattan sonra nasıl bir çevrede bulunacakları çok önemli.

Damar hastalıklarından korunmak için anneannelerimizin beslenme biçimine dönülmesi öneriliyor.

Taze sebze ve meyveyi günde 5 porsiyon yemeniz yeterli. Ete gelince et şart değil, kırmızı beyaz farketmez şart değil. Et yiyeceksen günde 1 porsiyondan fazla yeme. Biz anneannelerimizin yemeklerini unutursak batı besinlerine dönersek büyük bir fırsat kaybetmiş olacağız. Batıda artık eski tip besinlere dönüş isteği var. Bu yiyeceklere çok daha fazla para ödeniyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:14 Mayıs 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.