SEVGİYLE HİZMET ÜRETTİ

A.A

Evinde Sevgiyle Hizmet  Üret Eğitimi Projesi ile yurt ve yuvalardaki çocukların kişisel beceri ve  özgüvenleri artırıldı.

 


Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu  (SHÇEK), Gençlik ve Spor Kulübü ile Ankara İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü  işbirliğiyle hazırlanan, Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve  Gençlik Programları Merkezince hibe desteği sağlanan “Evinde Sevgiyle Hizmet  Üret Eğitimi Projesi” ile yurt ve yuvalardaki çocukların kişisel beceri ve  özgüvenleri artırıldı.

Korunma ve bakım altında bulunan gençlerden ekip oluşturarak düzenlenen  projede, koruma ve bakım altındaki çocuklar ekipler oluşturarak, çeşitli  hizmetler üretmeye çalıştı.

Yurt ve yuvalardaki çocukların kararlı ve azimli olmasını, gözlemciğini,  hayal gücünü, düşünme ve muhakeme yeteneklerini, çok yönlü düşünebilme  becerisini, iyi iletişim kurmasını ve kendine güvenen yönlerini geliştirmesinin  hedeflendiği projeyle, çocuk evlerinde kalan çocukların, görevli bakım  personelinin verdikleri hizmete yönelik bilinçlenmeleri de sağlandı.

Projede, çocuk evlerinde korunma ve bakım altında olan ve birlikte yaşama  imkanı olmayan kardeşlerin de bir araya gelmelerine imkan tanındı.

Yurt ve yuvalarda kalan çocuklar için geziler de düzenlenen projede,  çocuklar piknik, turistik ve kültürel gezi gibi çeşitli etkinliklere katıldı.

Projeyle ayrıca, çocukların kaldığı yuvada çalışan bakım personeli için  Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin desteğiyle hizmet içi  eğitimler de verildi.
 Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:28 Ocak 2011

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.