Şiddet gösterene öfke kontrolü cezası

Ankara 10. Aile Mahkemesi, eşinin kafasında tablet bilgisayar kırdığı, kolunu, elini ve kulağını ısırdığı iddia edilen kişinin "öfke kontrolü" ve "stresle başa çıkma" programına katılmasına karar verdi.

Ankara 10. Aile Mahkemesi, eşinin kafasında tablet bilgisayar kırdığı, kolunu, elini ve kulağını ısırdığı iddia edilen kişinin "öfke kontrolü" ve "stresle başa çıkma" programına katılmasına karar verdi.

MUTLU BİR EVLİLİK İÇİN...

evlilikofkeAnkara 10. Aile Mahkemesi, eşinin kafasında tablet bilgisayar kırdığı, kolunu, elini ve kulağını ısırdığı iddia edilen kocanın "öfke kontrolü" ve "stresle başa" çıkma programına katılmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca, kadına "koruma kararı" uygulanmasına hükmetti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ifade veren K.S, eşi B.S. ile 22 Ekim 2010'da evlendiğini, sürekli olarak şiddet gördüğünü, eşinin daha önce de burnunu kırdığını iddia etti. Olay gecesi,kendisine hakaret edip boğazını sıkarak öldürmeye teşebbüs ettiğini ileri süren K.S. ifadesinde, eşinin tablet bilgisayarı kafasında kırdığını, boynunu kırmak için de darp ettiğini, sonuç alamayınca da camı açarak aşağı atmaya çalıştığını ancak bir yolunu bularak eşinin elinden kurtulduğunu öne sürdü. Çocuğu ile birlikte odanın bir köşesine sığındığını belirten K.S, eşinin mutfaktan aldığı oklava ile bacaklarına vurduğunu, hırsı geçmeyince de kollarını, elini ve kulağını ısırdığını savundu. Can güvenliği olmadığı gerekçesiyle ailesinin yanına sığındığını belirten K.S, koruma kararı uygulanmasını talep etti. Talebi değerlendiren Ankara 10. Aile Mahkemesi, K.S'ye önleyici tedbir kararı uygulanmasına karar verdi. Mahkeme, kocanın, eşi K.S'nin yaşadığı ev ve iş yerine yaklaşmamasına hükmetti. Mahkeme, ayrıca kocaya, "öfke kontrolü, stresle başa çıkma, şiddeti önlemeye yönelik farkındalık sağlayarak tutum ve davranış değiştirmeyi hedefleyen eğitim ve rehabilitasyon programlarına katılmasına" karar verdi. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:24 Ocak 2014Yayınlanma Tarihi:06 Şubat 2014