Sigara paketlerine resmimi bassınlar

Sigara içtiği için iki bacağı birden kesilen 41 yaşındaki Victoria Marks, fotoğraflarının sigara paketlerinin üzerine basılmasını istedi.

Sigara içtiği için iki bacağı birden kesilen 41 yaşındaki Victoria Marks, fotoğraflarının sigara paketlerinin üzerine basılmasını istedi.

sigarapaketiİngiltere’nin Cornwall kentinde sigara içtiği için yakalandığı nadir hastalık sonucu iki bacağı birden kesilen 41 yaşındaki Victoria Marks, gençlere ve çocuklara ibret olması için fotoğraflarının sigara paketlerinin üzerine basılmasını istedi. 31 yaşında damarların şişmesine ve uzuvların oksijensiz kalarak ölmesine neden olan Buerger sendromuna yakalandığını söyleyen Marks, sigara içmeye 13 yaşında başlamış. Marks, teşhisi öğrenir öğrenmez sigarayı bırakmış olmasına rağmen hala kollarının da kesilmek zorunda kalması riski ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

SİGARAYI KOLAYCA BIRAKIN

4 çocuk annesi kadın İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, “İnsanları sigaranın zararları konusunda bilgilendirmek için daha fazla şey yapılması gerekiyor. İnsanlara sigaranın neden olduğu nadir ancak hayat değiştiren hastalıkların da anlatılması şart” dedi. Marks sözlerine, “Hükümet gençlerin sigara içmesini önlemek istiyorsa paketlere tıkanmış akciğer resimleri yerine benim gibi gerçek insanların fotoğraflarını ve hikayelerini basmalı” dedi. BİRCE BORA LONDRA

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:20 Mart 2014Yayınlanma Tarihi:11 Nisan 2014