Sigaranın düşmanı muhteşem besinler

Yıllardır içtiğiniz sigara bedeninizi ağır nikotin ile birlikte ele geçiriyor. Uzmanlar vücudu arındırmanın yolunun 5 muhteşem besinden geçtiğine dikkat çekiyor...

Organları bir bir kemiren sigara içenlerin vücudunda biriken nikotinin etkileri yıllarca devam ediyor. Devam eden etkiler doğrultusunda bireylerde çeşitli etkilere rastlanıyor.

ARINMA ZAMANI... 

Uzmanlar, "Siz de uzun yıllar boyunca sigara kullanıp artık sigarayı bıraktıysanız ve artık vücudunuzu nikotinden arındırmak istiyorsanız bazı besinler sayesinde bunu yapabilirsiniz" diyor. Birçok faydası bulunan bu besinlerin içinde bulunan maddelerin nikotini bünyeden temizlediğini vurgulayan uzmanlar şu besinleri öneriyor...

ISIRGAN

Isırgan bol miktarda demir ve dezenfektan özellik gösteren madde içerir. Isırgan otu sayesinde vücudunuzda biriken nikotinden kurtulabilirsiniz.

HAVUÇ SUYU

Sigara tiryakisiyseniz her içtiğiniz sigaradaki nikotinin vücudunuzda 3 gün kaldığını unutmayın. Cilde zarar veren nikotinin bu etkisine karşı havuç suyu içebilirsiniz. Vitaminler açısından zengin olan havuç suyu cildin kendini yenilemesini ve nikotinden arınmasını sağlar.

KİVİ

Kivi, nikotini vücuttan atmanızı sağlar ve bol miktarda vitamin içerir. Aynı zamanda enerjik ve dinç olmanızı da sağlar.

SU

Su, vücuttaki zehirli maddelerin atılması için çok önemlidir. Vücudunuz susuz kalırsa hücrelerin yenilenmesi ve nikotinin etkilerinin azaltılması zorlaşır. Günde en az 2-2.5 litre su tüketin.


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:09 Mayıs 2015Yayınlanma Tarihi:14 Mayıs 2015