ŞİKAYET REYTİNGİ BİNBİR GECE NİN

ŞİKAYET REYTİNGİ BİNBİR GECE NİNKonusu 'ahlaksız bir teklif' üzerinden ilerleyen 'Binbir Gece' adlı dizi RTÜK'e yapılan şikayetler arasında liste başına yerleşti.

444 1 178 RTÜK İletişim Merkezi'ni arayan izleyiciler, dizinin toplumun manevi değerlerini yıprattığı görüşünü dile getirdiler. Yoğun şikayetler üzerine diziyi incelemeye alan İzleme ve Değerlendirme Dairesi 'Binbir Gece'nin toplumun milli ve manevi değerlerine aykırı olduğuna dair bir rapor hazırlayarak Üst Kurul'a sundu. Raporun Üst Kurul üyeleri tarafından da onaylanması halinde diziye uyarı cezası verilecek. Öte yandan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu tür yapımların toplumu bir arada tutan erdemlerin yıpranmasına yol açtığını belirterek “Sanki gizli bir el var ve Batı'nın kirlettiği değerler bu topluma sunuluyor” diye konuştu.

 

 

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.