SİMAV'A PSİKİYATRİST DESTEĞİ

DHA

Kütahya'nın Simav İlçesi'nde, 17 Şubat'ta meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem ve ardından yaşanan artçı sarsıntılar nedeniyle zor günler yaşayan ve psikolog isteyen halka CHP'nin doktor olan belediye başkan adayı Dursun Uzun'dan yardım eli uzandı.

Dr. Uzun, İzmir Eşrefpaşa Belediye Hastanesi'nden emekli arkadaşı psikiyatrist Hüsnü Uçar'ı Simav'a davet ederek, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan seçim bürosunda vatandaşları ücretsiz muayene ettirdi. Deprem nedeniyle psikolojileri bozulan çoğunluğu kadınlardan oluşan Simavlılar önce Psikolog Hüsnü Uçar'ın bir gün önce seçim bürosunda verdiği konferansa katıldı, ardından da muayene oldu, tavsiyelerini dinledi. Uçar'ın muayeneleri sabah 09.00'dan gece 23.00'e kadar sürdü.

CHP adayı Dursun Uzun, depremin etkilerini vatandaşların hala üzerinden atamadığını, hatta ilçeyi terk eden bin 500 dolayında üniversite öğrencisinin dönmediğini söyledi. Böyle durumlarda devletin vatandaşa sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Uzun, “Onların yapamadığını biz yaptık. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden arkaşım psikiyatrist Hüsnü Uçar'dan rica ettim. Sağolsun beni kırmadı” dedi.

Psikiyatrist Hüsnü Uçar'a muayene olmak isteyen yüzlerce vatandaş, Uzun'un Atatürk Caddesi üzerindeki seçim bürosuna akın etti, sıra aldı ve gece geç saatlere kadar bekledikten sonra muayene oldu. Vatandaşlar, CHP adayı Uzun'a teşekkür etti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:10 Mart 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.