Sınır tanımayan bir aşk hikayesi

Melbourne’da yaşayan 42 yaşındaki Aminah Hart’ın inanılmaz bir hikâyesi var.

Melbourne’da yaşayan 42 yaşındaki Aminah Hart’ın inanılmaz bir hikâyesi var.

Tüp bebek yöntemiyle kızı Leila'yı dünyaya getiren Aminah, rastgele seçtiği spermin donörü olan Scott Anderson'la tanıştı ve kızının biyolojik babasına aşık oldu! Çift, şimdi çok mutlu... sinirtanimayanaskAminah, 40'larını süren bekâr bir anne olduğu için tüp bebek yöntemi ile hamile kalmaya karar verdi. Çok zor günler geçirmişti. Bir çeşit tek gen hastalığı olan ‘x-linked myotubular miyopati’ nedeniyle iki oğlunu da daha birkaç aylıklarken kaybetmişti. Çaresizdi. Yeniden bebek yapmak istiyordu.

LEİLA DÜNYAYA GELDİĞİNDE 3.9 KİLO, SAĞLIKLI BİR BEBEKTİ

Cesaretini topladı ve ona sunulan üç sperm örneği içinden rastgele birini seçti. ‘Bir fotoğrafı yoktu, sadece işiyle ilgili birkaç kısa bilgi vardı. Ben de ailesinde herhangi bir genetik hastalığı bulunmayan bir donor seçmeye çalıştım. Babanın birbirinden sağlıklı 4 çocuğu daha vardı’ diyor, Aminah…Seçimi gerçekten de tamamen tesadüftü.

YARI HİNTLİ ANNEDEN SARIŞIN BEBEK

Yarı Hintli olan Aminah, sarışın renkli gözlü bir kız bebek dünyaya getirdi. Hem de neredeyse 4 kilo ağırlığında, çok da sağlıklı bir bebekti... Adını Leila koydu. Aminah, rastgele seçtiği sperm donörünün kim olduğunu çok merak ediyordu. Annesi de bu konuda Aminah'ı destekliyordu. Seçtiği baba, Scott Anderson’dı. 2010’da bıraktığı spermler, 2011’de Aminah’ın rahmine yerleşmişti. Aminah, kendi babasını en son 11 aylıkken görmüştü. Bu yüzden kızının biyolojik babasını tanımasını istiyordu. Aradı, araştırdı, sık sık Google’ladı ve büyükbaş hayvancılığı ile uğraşan Scott ile kızını biraraya getirmeye karar verdi.

VE O GÜN GELDİĞİNDE...

Aminah ve Scott, Leila ile birlikte tam bir aile oldu. Leila 2013’te 1 yaşına basmıştı. Aminah ile Scott, Scott’ın evinde tanışmaya karar verdiler. Scott, ‘Aminah geldiğinde açıkçası başta hiçbir şey hissetmedim’ diyor. ‘Ama sonrasında Leila’yı kollarıma aldığımda müthiş bir rahatlama hissettim.' Aminah ise ne kadar endişeli olduğundan dem vuruyor: ‘O gün çok gergindim. Kollarımdaki bebeğimin biyolojik babası karşımdaydı’ diyor. ‘Ancak Scott rahat bir adamdı.’ Anne, kızını babasıyla oynarken görünce karışık duygular içine girdiğini anlatıyor: ‘Ona nasıl baktığını gördüm’ diyor, ‘ama o zamanlar Scott’a aşık olacağımı fark etmemiştim.’

BULUŞMALAR SIKLAŞINCA ROMANTİZM KAÇINILMAZDI

Baba ve kızı, birkaç haftada bir buluşmaya başladılar, sonrasında buluşmalar daha da sıklaştı. Hatta bir seferinde, trafikte sıkışan Aminah ve Scott, Scott'ın yakınlardaki bir arkadaşında birlikte konaklamışlar, o geceden sonra ise ikili arasında büyük bir romantizm olmuştu. O günden sonra Aminah ‘sanırım kızımın babasına aşık oldum’ demeye başlamıştı. Scott da duruma kayıtsız değildi. İkili en sonunda duygularını paylaştı.

KARANLIK GÜNLER GERİDE KALDI

2014’e girerken, Aminah ve Scott bir çift olmuşlardı. Leila ile birlikte de tam bir aile haline gelmişlerdi. ‘Ben tam bir kent kızıyım, Scott ise bir çiftçi ve birbirimize aşık olmamız tamamen sürreel bir şey!’ diyor, Aminah. 'Ve bu hayatımın en güzel dönemi...' HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:04 Kasım 2014Yayınlanma Tarihi:07 Kasım 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.