SIRRI ARAŞTIRILACAK

A.A

Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız ile Akdeniz Üniversitesi Fen-Edebiyat  Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin arasında, Kaymakamlıkta düzenlenen  törenle "100 Yaş üzeri Araştırma ve Koordinasyon Merkezi" kurulmasıyla ilgili  protokol imzalandı.

Kaymakam Yıldız, yaptığı konuşmada, ilçenin "uzun ömürlülerin yaşadığı  bir merkez" olması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Nazilli'de 100 yaş üzerindeki erkek ve kadınların envanterini çıkardıklarını belirten Yıldız, Kaymakamlık bünyesindeki Sosyal Dayanışma ve  Yardımlaşma Vakfı Başkanlığı ile Akdeniz Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi  Gerontoloji Bölüm Başkanlığınca "100 Yaş Üzeri Araştırma ve Koordinasyon  Merkezi" kurulacağını belirtti.

Yıldız, "Bölgemizde bulunan tüm yaşlı vatandaşlarımızın uzun yaşamalarının sırları, Akdeniz Üniversitesinin çalışmaları sonucunda ortaya çıkacaktır" dedi.

Prof. Dr. Ergin de yazılı ve görsel yayın organlarında çıkan Nazilli'de yaşayan 100 yaş üzeri vatandaşların haberlerinin dikkatlerini çektiğini söyledi.

Araştırma ekiplerinin Nazilli'ye gelerek yaşlı vatandaşlar üzerinde incelemelerde bulunduğunu bildiren Ergin, şunları kaydetti:

"Nazilli bölgesinde 100 yaş üzeri vatandaşların çokluğu nedeniyle Kaymakam Caner Yıldız ile ilçede üniversitemizin Fen-Edebiyat Fakültesine bağlı  Gerontoloji Bölümü'ne '100 Yaş üzeri Araştırma ve Koordinasyon Merkezi' açma  kararını aldık. Öğretim üyelerimiz, Nazilli'deki 100 yaşını aşkın vatandaşlarımız  üzerinde uzun yaşamın sırlarını araştıracak."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:19 Mart 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.