ŞİZOFREN ÖĞRETMENE BAKANLIK SAHİP ÇIKMADI

ANKA

Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde Şefaatli İmam-Hatip Lisesi’nde psikolojik danışman ve rehber öğretmeni olarak görev yapan Bekir Akyol, psikolojik bir rahatsızlık geçirdi.

Daha sonra kendisine şizofreni teşhisi konulan Akyol’a GATA’dan görev yapamaz raporu verildi. Annesi ile birlikte yaşayan ve 6 yıl öğretmenlik yapmasına karşın sefalete bırakılan Akyol’a bir süre sonra özürlü maaşı bağlandı.

"MEB, SOKAĞA MI ATTI?"

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, devlete ve çocuklara yıllarca hizmet etmiş bir öğretmenin durumunun içler acısı olduğunu söyledi. Avcı, şu görüşleri savundu:

"MEB’in ihmali ve beceriksizliği yüzünden ayrıca yeri Sosyal Güvenlik Yasası’nın kapitalist yasal düzenlemeleri nedeniyle öğretmenimiz perişan durumda. Hükümetin görevi sosyal devleti yok etmek değil, sosyal devleti daha da büyütmek olmalıdır. MEB, resmen bu öğretmeni sokağa atmış durumdadır. MEB, bu öğretmeni bu halde yalnız başına sokağa terk etmiştir"


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Ocak 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.