ŞİZOFREN, YENGESİNİ ÖLDÜRDÜ

DHA

Samsun'un Terme İlçesi'nde şizofren 35 yaşındaki Abdullah Tın, ahırda hayvanlara yem veren yengesi 24 yaşındaki Saliha Tın’ı bıçaklayarak öldürdü.

Olay dün Terme İlçesi'nin Şuayip Köyü'nde meydana geldi. 80 haneli köyde yaşadıkları müstakil evin yanında bulunan ahıra giden 2 çocuk annesi Saliha Tın, hayvanlarına yem verip bakımlarını yaparken, kocasının erkek kardeşi Abdullah Tın arkadan kendisine bıçakla saldırdı. Genç kadın aldığı 4 bıçak darbesi ile yere yıkılırken, attığı çığlık sesine koşan yakınları kendisini ilçe devlet hastanesine kaldırdı. Buradan Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Saliha Tın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay sonrası jandarma tarafından gözaltına alınan Abdullah Tın’ın şizofren olduğu öğrenildi. Şuayip Köyü Muhtarı Mustafa Şen, "Geçen hafta kendisini Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürdük. Yatırmak istedik. Ancak yer olmadığı için almadılar. Bir süredir de ilaçlarını kullanmıyordu. Biz de kendisinden korkuyorduk" dedi.

Ağabeyinin bıçak darbeleriyle eşini yitiren 33 yaşındaki Yaşar Tın ise olay sonrası sinir krizleri geçirdi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:31 Aralık 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.