ŞİZOFRENİDE YENİ TEDAVİLER

NP Grup

Ruh sağlığı ve hastalıkları içinde en çok damgalanan hastalık olan, hem yaşayan kişiyi hem de ailesini yoran Şizofrenide ne gibi yeni tedavilerin olduğunu uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
Psikiyatri kongrelerinde neler konuşuluyor? Tedavi seçenekleri arasında ne gibi yeni gelişmeler var? Ruh sağlığı ve hastalıkları spektrumu içerisinde en az tanınanı ve en çok korkulanı olan şizofreni hastalığının erken fark edilmesi için nelere dikkat edilmesi gerekir? İlk belirtilerini ne zaman verir? Verilen ilk belirtileri doğru anlamlandırmanın yararları nedir? Aile bu ilk belirtileri nasıl anlayıp nasıl değerlendirmelidir? gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Şizofreni hastalığı hakkında yanlış bilinenler nelerdir? Erken uyarılar nasıl ortaya çıkar? Psikiyatrik hastalıklar içindeki yeri nedir? Pozitif ve negatif semptomlar nasıl ortaya çıkar? Şizofreninin biyokimyasal yanı nedir? Yaşanan hezeyanlar ne yöndedir ve hangi evrede öne çıkar? Konuşma savrulmaları, fikri sabitlik olmayışı, özbakım sorunlarının ortaya çıkması, metafizik ve felsefi ilgide artış gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nde Psikiyatri Uzmanı Dr. Öznur Teş ve Uzman Psikolog Neşe Özkarslı olacaklar.

Süregen bir hastalık olan şizofrenide tedavi imkanlarında ne gelişmelerin olduğu, terapisinde nelerin yapıldığı gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:26 Nisan 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.