SMS'le tehdit daha fazla korku yaratır

Yargıtay 2. Ceza Dairesi, tehdit suçunu telefonla mesaj yoluyla işleyen sanığa alt sınırdan daha fazla ceza veren yerel mahkeme kararını onadı.

Yargıtay 2. Ceza Dairesi, tehdit suçunu telefonla mesaj yoluyla işleyen sanığa alt sınırdan daha fazla ceza veren yerel mahkeme kararını onadı.

Kütahya’da bir kişiyi cep telefonu ile arayıp mesaj çekerek tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla Mustafa A. hakkında dava açıldı. Tavşanlı Sulh Ceza Mahkemesi’nde 2008’de görülen davada, sanığı tehdit suçundan 12 gün, telefonla hakaret suçundan 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Yerel mahkeme, daha önce hüküm giyen sanık hakkındaki ceza miktarını suçu birden fazla kez işlediği gerekçesiyle artırdı.

KORKULARINIZDAN KURTULUN

Yargıtay 2. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin tehdit suçundan alt sınırdan uzaklaşma gerekçesinde isabetsizlik bulmadı. Daire, ”telefonla mesaj yoluyla işlenen tehdit suçunun, tehdit edilen kişi üzerinde daha fazla korku ve endişe yaratacağına” işaret ederek, yerel mahkeme kararını onadı. A.A  

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:10 Ağustos 2012Yayınlanma Tarihi:22 Ağustos 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.