ŞOFÖRLERE ÖFKE KONTROLÜ

DHA

Ankara'da eğitim semineriyle 2 bin minibüsçü esnafı öfke kontrolü, stres yönetimi ve halkla ilişkiler alanında eğitildi.

Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Bekir Gani, bu yıl içinde ikincisi düzenlenen eğitim semineriyle 2 bin minibüsçü esnafı "öfke kontrolü", "stres yönetimi" ve "halkla ilişkiler" alanında eğitildiğini söyledi.

Gani, oda başkanlığı olarak, 28 Eylül-20 Kasım 2009 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen eğitim seminerinin başarıyla tamamlandığını bildirdi.

Bu çerçevede 2 bin minibüsçü esnafı ve şoförün Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından etkili iletişim, insan ilişkileri iyileştirme, öfke kontrolü ve stres yönetimi, konularında dersler verildiğini bildiren Gani, şunları kaydetti:

"Bu yıl içinde ikincisi düzenlenen eğitim semineriyle 2 bin minibüsçü esnafı 'öfke kontrolü', 'stres yönetimi' ve 'halkla ilişkiler' alanında eğitildi. Verilen derslerin son gününde, odaya eğitim konusunda destek veren Ankara Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, ANKESOB Başkan vekili Muhittin Köksal, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Trafik Merkez Amiri Seyfi Seyhan'ın katılımı ile tören düzenlendi. Törende minibüsçülere eğitim sonunda hak ettikleri sertifikaları verildi. Eğitimlerden son derece memnunuz."

ŞİKAYETLER YÜZDE 70 AZALDI

Bu yılın ilk aylarında düzenlenen "halkla ilişkiler eğitimi" sonrasında minibüsçü esnafına yolculardan gelen şikayetlerin yüzde 70 oranında azaldığını gözlemlediklerini bildiren Gani, “Hedefimiz şikayet oranını tamamen sona erdirmek. Bu nedenle seminerin ikinci ve son ayağını tamamladık” dedi.
TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın da minibüsçü esnafına verilen eğitimden son derece memnuniyet duyduklarını ifade ederek, eğitime verdiği önemden dolayı oda yönetimini kutladıklarını ve desteklediklerini belirtti.

Apaydın, "Minibüsçü esnafının sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümü doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Özellikle tüm şoför esnafını ilgilendiren 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu Yasa tasarısı üzerinde çalışmalarımız sürüyor" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:02 Aralık 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.