SOKAĞA ATILAN SUÇ İŞLİYOR

DHA

Mahalle muhtarları ve esnafla huzur toplantısı düzenleyen Diyarbakır Emniyet Müdürü Sağlam, Diyarbakır'da huzur için elinden gelen tüm çabayı göstereceğini belirtti.

Şuçların aydınlatılmasında ve suçluların yakalanmasında vatandaşlara büyük görevler düştüğünü kaydeden Sağlam, kentte hırsızlık, bilişim ve yankesicilik gibi bazı suçlarda artış olduğunu belirtti. Emniyet Müdürü Sağlam, "Bunun dışındaki diğer asayişe yönelik suçlarda azalma var. Artış bazen iyidir. Suçta artışın olması demek, polisin orada çalıştığını gösterir. Çünkü artışın olduğu yerde operasyon çok olur" dedi.

ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Bölgede yaşanan yoğun göç sonrası özellikle çocukların başıboş kaldığına dikkat çeken Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, bu gibi durumlarda aile eğitiminin yeterli olmadığını ve çocuklara şiddet uygulayan ailelerin çocuklarının evden kaçtığını söyledi. Çocuğun sokağa itilmesi ile suça itildiğini vurgulayan Sağlam, bazı çocuklara el uzatarak kurtardıklarını, ancak bazılarının da ellerinden kaydığını anlatttı. Mustafa Sağlam, "Bazı aileler çocukarını başlarından atmak için sokağa atıyor. Bu çözüm değildir. Sokağa atılan çocukların suça karışma riski çok fazla. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Onları başımızdan atmak yerine gereken ilgiyi gösterelim" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:31 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.