SORUN NE BİLMİYORUM

SORU

Selam ben bir yıldır evliyim ama normal olarak ereksiyona giremiyorum.eşimle diyaloğum çok iyi.normal orgazmı yaşayamıyorum.kendimi sorunlu hissediyorum ve çok üzülüyorum. eşimle paylaşıyorum ama içimde kalanlarda beni yiyip bitiriyor.el yardımıyla boşalabiliyorum. bunun tedavisi varmı yardımcı olursanız sevinir.

CEVAP
Ereksiyon erkekte penisin sertleşmesini ifade eden bir sözcüktür, kadınlarda ereksiyon olmaz. Siz vaginal yolla uyarılamadığınızı ve vaginadan gelen uyarımlar sonucunda orgazmı yaşamadığınızı ifade ediyorsunuz sanırım. Bu anormal bir durum değildir, evlilik öncesi kızlık zarını koruma gereği olduğu için vaginal uyarımlar kadınlara yabancıdır, zamanla cinsel ilişkide her iki duyum birlikte yer aldığı için uyarımın yönü yer değiştirir ve vaginal orgazmı yaşamayı da kadın öğrenir. Ancak durumunuzu anormal olarak algılayıp strese girerseniz ve orgazmın şekline takılırsanız ilişki sırasında alınan cinsel haz kesintiye uğrayacağı için de orgazm engellenebilir. Cinsel konular ile ilgili bilgilerinizi gözden geçirip eksikleri tamamlamaya çalışmalısınız. Uzm.Psikolog Çiğdem Demirsoy


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:13 Ekim 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.