SOSYAL FOBİKLER VE İŞ YAŞAMI

NP GRUP

Toplum içine çıkmaktan, insanlar karşısında konuşmaktan ve göz teması kurmaktan kaçınan Sosyal Fobik kişilerin iş hayatında yaşadıkları zorlukları uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında değerlendirilecekler.

 

 
İŞ hayatını derinden etkileyen Sosyal fobinin altında yatan temel nedenler, beslendiği kaynaklar, ne zaman başlayıp geliştiği gibi önemli konuları iki ay aradan sonra bugün tekrar ekrana dönen İyi Bak Kendine programında ele alınacak.
Sosyal fobi nedir? Sosyal fobik bir birey neler hisseder? Hayatı nasıl algılar? Sosyal Fobikler iş görüşmelerinde ne gibi duygular yaşarlar? İş görüşmesine giderken nasıl hazırlanırlar?

Sosyal fobiklerin özellikle tercih ettikleri iş alanları hangileridir? Sosyal fobik olan kişi yönetici ise durumu nedir?

Sosyal fobik kişi iş hayatında üstlerine nasıl davranır  gibi soruların cevapları Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu İyi Bak Kendine programında bu akşam irdelenecek.

Sosyal Fobik kişi iş hayatında altları ile sorun yaşar mı? Sosyal fobik kişi bir satın alma insanı ise durum nedir? Sosyal fobik kişiler gösteri sanatlarında nasıldırlar?  Ses sanatçısı ise durum nedir? Milletvekili olmaları durumunda seçmenleri ile nasıl bir iletişim geliştiriler? Eğer sosyal fobik kişi işyerinde sunum yapacaksa nelere dikkat etmeli? Sosyal fobik kişi zam isteyebilir mi? Sosyal fobikler pazarlık yapabilirler mi? Kariyerinde ilerleyebilir mi? gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konuğu Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Oğuz Tan ve Uzman Psikolog Zehra Erol olacak.

Sosyal fobiyi hazırlayan toplumsal nedenler nelerdir? Hangi aile yapıları risk taşırlar? Beyin kimyasında ne gibi değişiklikler görülür? Tedavisinde ilacın ve psikoterapinin yeri ve etkisi nelerdir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; New York Üniversitesi'nin karıncaların genleri üzerinde yapılan bir araştırmayı değerlendirecek. Karıncaların gen haritasının çıkarılmasının insan beyninin işleyişi konusunda epigenetiğinin etkilerini neler olacağını İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:31 Ağustos 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.