SOSYAL FOBİYİ ANLATTI

Şaban Özdemir (NP GRUP)

Kendisi de gençlik yıllarında bir sosyal fobik olan uzman psikolog Yıldız Burkovik'in kaleminden okuyucuyla buluşan "SOSYAL FOBİ" kitabı 8'inci baskısını yaptı.

 


Gerek sunduğu ve konuk olduğu televizyon programlarıyla gerek ise kaleme aldığı kitaplarıyla korku ve sosyal fobi deyince Türkiye'de akıllara gelen ilk isimlerden biri olan Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi Uzman Psikologu Yıldız Burkovik'in "SOSYAL FOBİ" isimli kitabı, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor. Timaş Yayınlarından okuyucusuyla buluşan kitap 8'inci baskısını yaptı.

Kitabında sosyal fobiyi birçok kişinin yaşamdan kaçmasına neden olan, gerçekte var olan performansını göstermesini engelleyen psikolojik bir rahatsızlık olarak tanımlayan Burkovik, dünyada azımsanmayacak sayıda kişinin bu dertten mustarip olduğuna dikkat çekiyor.

Gençlik yıllarını sosyal fobiden kaynaklanan sorunlarla, özgüven eksikliğiyle geçiren Psikolog Yıldız Burkovik, kendi yaşadıklarından da faydalanarak konuya hem bir hasta hem de uzman gözüyle okuyucusuna sunuyor.

Kitapta kişiyi sosyal fobiye götüren sebepler, sosyal fobinin gündelik yaşamdaki tezahürleri ve tedavi yöntemleri etraflıca inceleniyor. Dışarıdan bakanların görebildiklerinin çok ötesinde duygusal kırılmalara, fiziksel rahatsızlıklara yol açan sosyal fobinin iç yüzünü yakından bilen Yıldız Burkovik, bu hastalığa nasıl yaklaşılması gerektiğine dair kayda değer önerilerde bulunmayı da ihmal etmiyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Haziran 2011

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.