SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİ BEYİNE ZARAR

DHA

İngiliz Nörolog Susan Greenfield, 'Facebook', 'Twitter' ve 'Bebo' gibi soyal paylaşım sitelerinin, gençlerin beyninde endişe verici değişikliklere yol açtığını, bu siteleri sık kullananların zamanla iletişim yeteneklerini kaybederek, bencil bireyler haline dönüştüklerini iddia etti. Dünya genelinde 150 milyondan fazla kişinin arkadaşlarıyla iletişim halinde bulunmak, fotoğraf, video paylaşmak, faaliyetleri ve düşüncelerini güncelleştirmek için Facebook üyesi olduğu belirtiliyor. Kullanıcılarına sadece mesaj paylaşımı olanağı sağlayan Twitter’ın ise toplam 6 milyon üyesi bulunuyor.

Nörolog Susan Greenfield, milyonlarca Facebook, Twitter ve Bebo gibi sosyal paylaşım sitelerinin, ‘dikkat süresi kısaltığını’, anlık doyuma teşvik ettiğini ve gençleri bencilleştirdiğini ileri sürdü.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:26 Şubat 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.