SOSYALLEŞEN DAHA BAŞARILI

A.A

Selçuk Üniversitesinde sosyal etkinliklere katılan öğrencilerin derslerinde de başarılı olduğu bildirildi.

Yaklaşık 85 bin öğrencisiyle Türkiye'nin en büyük üniversiteleri arasında bulunan Selçuk Üniversitesi, geçen yıl büyük bölümü öğrenci topluluklarının organize ettiği yaklaşık 300 etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konseri, geleneksel bahar şenlikleri, siyasi, sosyal ve kültürel konularla ilgili ulusal ve uluslararası panel, sempozyum ve konferansların yanı sıra Atatürk ve Mevlana'yı anma programları, geçen yılın zihinlerde kalan etkinlikleri oldu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Turgut, Selçuk Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, "Sosyal olunmadan bilimsel olunmaz" düşüncesiyle sanat, kültür, bilim ve spor alanında birçok etkinliği başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.

Prof. Dr. Turgut, Türkiye'deki en fazla öğrenci topluluğuna sahip üniversite olduklarını ifade ederek, ders dışı etkinliklere önem vererek öğrenciyi sosyal, kültürel ve sanatsal alanda geliştirmek istediklerini bildirdi.

"SOSYAL ETKİNLİK DERSLERDE DE BAŞARIYI GETİRİYOR"

Prof. Dr. Turgut, açıklamasında şunları kaydetti:

"Topluluklarımız yıl boyunca kuruluş amaçlarına göre çeşitli programlar düzenliyor. Tüm bu etkinliklere üniversitemiz veya sponsorlar maddi destek sağlıyor. Performansı yüksek topluluklarımıza desteğimiz daha fazla oluyor. Üniversitemizin kendi etkinliklerinde de görev alan öğrenciler iletişim becerisini geliştirirken kişisel gelişim ve öz güvenlerini artırıyor. Topluluklarda görev alan öğrencilerimiz derslerinde de başarılı oluyor. Toplulukta görev alarak mezun olan öğrencilerimizin kamu ve özel sektörde de çok başarılı olduğunu biliyoruz. Bunun bilinciyle hareket edip öğrenci topluluklarımızı önemsiyor, değer veriyoruz."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:26 Nisan 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.