STRES VE CİLT DÖKÜLMELERİ, FACEBOOK BOŞANMALARI İYİ BAK KENDİN'DE

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan İngiltere'de her beş boşanmadan birinin Facebook'tan kaynaklandığı araştırmasını ve sanal bağımlılıkların ne gibi evlilik sorunlarına sebep olduğunu ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

İyi Bak Kendine "İnternette etkin olan bir sitenin direktörü Mark Keenan, "İngiltere'de her 5 boşanmadan birinin dilekçesinde Facebook sitesinin bir neden olarak yer almasını" ele alıyor. "Birçok kişi eşlerinin Facebook'ta bir bağlantıları olduğunu keşfettiklerini anlattığı araştırmayı yorumlayan İngiliz direktör, çiftlerin internet üzerinde casusluk yaparak eşlerinin neler yaptıklarını saptamaya çalıştığını ve bu şekilde birçok şirketin 'casusluk' hizmeti vererek para kazandığına da dikkat çekiyor." Artan boşanmalara Facebook'un nasıl etki ettiği sanal bağımlılıkların kişinin beyninde ne gibi değişikliklere neden olduğunu Prof. Tarhan, Uğur Canbolat'a değerlendiriyor.

Programın diğer bölümünde 'Stres ve Cilt Dökülmeleri' ele alınacak. Yönetilemeyen ce çözülemeyen stres neden ilk belirtileri ciltte verir? Depresyonun ve yoğun stres faktörlerinin fiziksel etkileri nelerdir ve bu neden genellikle dikkatten kaçar? Yaşanan duygusal boşlukların ve ne gibi olumsuz stres faktörlerinin cilt dökülmelerine neden olduğu ve ne şekilde tedavi edileceğinin ele alınacağı İyi Bak Kendine programının bu akşamki konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nden Konsültasyon Liyezon Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Uzman Psikolog Neşe Özkarslı olacak.

Cilt dökülmeleri yaşayan kişilerin kendilerini nasıl hissettikleri ve yaşadıkları sosyal çekilmelerinin nedenlerinin ve medikal tedavisi ile psikoterapisinde nelerin yapıldığının ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorular da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak.

Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu ekranların ve kendine bakmak isteyenlerin 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. Ülke TV yayınları TÜRKSAT 2A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Aralık 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.