STRESE KARŞI MASAYA ÇİÇEK

Konya Çiçekciler Odası Başkanı İsmail Dikici, her çiçeğin kokusu ve rengi sayesinde insanlara pozitif enerji verdiğini belirterek, gün boyunca büroda çalışan kişilerin masalarına birer çiçek koyup, stresi azaltabileceğini söyledi.

Büroda çalışanların 10- 12 saat masa başından hiç kalkmadığını kaydeden İsmali Dikici, “Bu da insanda strese neden olabiliyor. Bu stresi de ancak bir çiçek sayesinde atabilirler. Çünkü çiçeğin kokusu ve rengi insana pozitif enerji veriyor. İnsan ruhunu rahatlatıyor” dedi. Dikici, çalışanların üzerindeki stresi atması halinde işlerine daha iyi konsantre olabileceğini ve verimliliğin artacağını belirterek, “Frezya, nergiz, leylak ve sümbül güzel renkli çiçeklerdir ve kokuları da güzeldir. Aynı şekilde akşam eve gidip yemek yerken de yemek masasına konacak bir çiçek kişinin stres atmasında yardımcı olur” diye konuştu.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Mart 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.