Stressiz bir gün için kahvaltı

Sabahları uyandığımızda stres hormonu maksimum seviyeye yükselir, kahvaltı yapmayanlar daha stresli ve kilo almaya daha yatkın olurlar.

Sabahları uyandığımızda stres hormonu maksimum seviyeye yükselir, kahvaltı yapmayanlar daha stresli ve kilo almaya daha yatkın olurlar.

kahvaltiKahvaltı sofranızda hem karbonhidrat hemde protein açısından zengin besinler tercih etmek çok önemli. Karbonhidrat olarak faydalı tahıllar yani meyve, şekersiz bal veya reçel, süt, peynir, yumurta gibi besinler tercih edildiğinde güne daha zinde ve uyanmış vaziyette başlamanıza sebep olur.

STRESİ YENMENİN YOLLARI

Kahvaltı yanına içecek olarak taze sıkılmış meyve sularını da tercih edebilirsiniz. Sadece karbonhidrat tercih edildiğinde, bir süre sonra kan şekeri düşeceği için güne halsiz ve yorgun başlamanız daha kötüsü günü böyle devam ettirmeniz söz konusu olacaktır. Bu yüzden dengeli bir öğünle güne başlamanız son derece etkili olacaktır. MİLLİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:04 Nisan 2013Yayınlanma Tarihi:06 Nisan 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.