SU İÇME, SULU GIDA YE!

Zayıflamak için su içmenin boşa çaba olduğu, asıl işe yarayan yöntemin ise su açısından zengin gıdalar yemek olduğu ortaya çıktı.

SU İÇME, SULU GIDA YE!Tokyo Üniversitesi’ndeki bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, zayıflamak için su içmenin boşa çaba olduğu, asıl işe yarayan yöntemin ise su açısından zengin gıdalar yemek olduğu ortaya çıktı.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, zayıflama ümidiyle günde 8 bardak su içenlerin vakitlerini boşa harcadıkları belirtildi. Yaklaşık 1000 kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre zayıflamak için su içmek yerinde meyve, sebze, çorba ve pirinç gibi su ve lif açısından zengin gıdaları tüketmek daha çok işe yarıyor. Araştırmacılar, sadece suyun değil, çay, kahve ve meyve suyu gibi su içeren içeceklerin tüketilmesinin de vücudu şekillendirmede bir faydasının olmadığını kaydettiler. KAYNAK: www.milliyet.com.tr


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:26 Temmuz 2023Yayınlanma Tarihi:29 Eylül 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.