Sürekli düşük yapıyordu sebebi bu çıktı

Sürekli düşük yapıyordu, Rahminden 12 miyom çıkarıldı.

Malatya'da çocuk sahibi olabilmek için doktora başvuran bir kadının rahminden, 12 miyom çıkarıldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tanrıkut: "Miyomlardan bir tanesi 10 santimdi. Bunun tekrarlayan düşüklere sebep olabileceğini düşündük ve ameliyat kararı aldık. Ameliyat sırasında rahminin her tarafının irili ufaklı miyomlarla kaplanmış olduğunu gördük."

5 yıllık evli olan ve iki kere düşük yapan N. U. çocuk sahibi olmak ve tedavi için Malatya'daki özel bir hastaneye başvurdu.

MİYOMLARIN BİR TANESİ 10 SANTİMETRE ÇAPINDA

Hastanede yapılan ultrasonda Nezahat U'nun rahminde büyüklükleri 2 ila 10 santimetre arasında değişen 12 miyom bulunduğu tespit edildi.

TEKRARLAYAN DÜŞÜKLERİN SEBEBİ OLABİLİR

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emrullah Tanrıkut, tarafından gerçekleştirilen operasyonla, N. U.'nun rahmindeki miyomlar çıkarıldı.

Tanrıkut, miyomların bir kısmının rahim içine bası yaptığını belirterek, "Miyomlardan bir tanesi 10 santimdi. Bunun tekrarlayan düşüklere sebep olabileceğini düşündük ve ameliyat kararı aldık. Ameliyat sırasında rahminin her tarafının irili ufaklı miyomlarla kaplanmış olduğunu gördük. Bu tarz hastaların rahmi alınır. Hastada iki düşüğü ve hiç çocuğu olmadığı için rahmini aldırmak istememiş bu nedenle bize başvurdu. Biz de ameliyat öncesi hastayla bu riskleri konuştuk. Miyomları çıkarttık ve hastanın rahmini de korumuş olduk. Hastanın bir yıl korunmasını istedik. Daha sonrada çocuk tedavisi yapacağız." diye konuştu.

HABERTÜRK


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:23 Haziran 2016Yayınlanma Tarihi:16 Haziran 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.