Sürekli tatlı krizine giriyorsanız...

Tatlı krizinizin nedeni magnezyum eksikliği olabilir.

Tatlı krizinizin nedeni magnezyum eksikliği olabilir.

tatlikrizCanınız delice bir yiyeceği çekiyorsa vücudunuzun belli bir maddeye ihtiyacı olduğu anlamına gelebilir. İngiltere’deki Central Lancashire Üniversitesi’nden beslenme bilimleri profesörü Nichola Lowe insanların canının bir anda tek bir yemeği çekmesinin “aç olduklarını değil, vücutlarının belli bir maddeye ihtiyacı olduğunu” gösteriyor olabileceğini söyledi ve böyle durumlarda herkesin çok daha sağlıklı besinlerle bu ihtiyacı giderebileceğini belirtti.

CANINIZ ÇOK FAZLA ÇİKOLATA ÇEKİYORSA MAGNEZYUM İHTİYACINDAN OLABİLİR Konu ile ilgili olarak İngiliz Daily Mail gazetesine açıklamalarda bulunan Lowe “Mesela çikolatada yüksek oranda Magnezyum bulunur. Canınızın çok fazla çikolata çekmesi cildiniz ve saçlarınız için büyük önemi olan bu mineralin vücudunuzda eksik olduğunu gösteriyor olabilir” dedi.

Profesör Lowe canı çikolata çekenlerin magnezyum hapları kullanabileceklerini ya da biraz fıstık yiyerek vücutlarının bu ihtiyacını karşılayabileceklerini söyledi. Canı şeker çekenlerin ise vücutlarında krom eksikliği olabileceğini belirten Lowe, insanların bu eksikliği gidermek için şeker yiyip sağlıklarını riske atmak yerine krom oranı yüksek  ciğer, böbrek, biftek, tavuk, havuç, patates ve yumurta gibi krom oranı yüksek besinleri tüketebileceklerini söyledi.

ET DEMİR İHTİYACINDAN, PEYNİR KALSİYUM Bir kişinin canının çok fazla et çekmesinin de demir eksikliğinden kaynaklanıyor olabileceğini belirten araştırmacı, siyah mercimek ve ıspanağın da bu eksikliği giderebileceğini belirtti.

Lowe canı sürekli peynir çekenlerde kalsiyum, ekmek çekenlerde ise tryptophan adlı bir amino asitin eksik olabileceğini de belirtti. Kalsiyum eksikliği için az kalorili süt ürünlerinin tüketilebileceğini belirten araştırmacı tryptophan eksikliğinin ise süt, yumurta ve muz gibi besinlerin tüketilmesi ile giderilebileceğini söyledi. BBC

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:12 Ağustos 2014Yayınlanma Tarihi:15 Ağustos 2014