TACİZ TRAVMASI

DHA

Taciz olay, 2007 yılı Ağustos ayında meydana geldi. Apartman boşluğunda oynayan ve o tarihte 7 yaşında olan D.D. ile M.T. iddialara göre boş tüp almaya gelen Ersin T.'nin cinsel tacizine uğradı. İlkögretim okulu 2'nci sınıf öğrencisi kızların Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan muayenelerinde ruh halinin bozulduğu tespit edildi. Mahkeme ayrıca Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı ve Çocuk Psikiyatrisi'nden rapor alınmasına karar verdi. Kocaali Üniversitesi’nden gelen raporda iki çocuğun da ruh sağlığının bozulduğunu tespit ettikleri raporu daha sonra sanığın yargılandığı Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Adli Tıp Ana Bilim Dalı ve Çocuk Psikiyatrisi Ana Bilim Dalı  raporunda apartmana gelen tüpçü tarafından taciz edilen 7 yaşındaki D.D.'nin ruh sağlığı ile ilgili bölümde şu tesbitlere yer verildi:

"Biz oynamak istemiyoruz' dediklerini ve oyunu bıraktıklarını ifade etmekte. Eve gidince annesine olanları anlattığını ve o adamı rüyasında gördüğünü, kendi kendine kalkıp bağırdığını, rüyasında o adam yüzüne gelip ha ha diye güldüğünü belirtmekte. Yemek yerken boğazından geçmediğini, yemesinin azaldığını ifade etmekte. Derslerinin iyi olduğunu, sokağa çıkıp oynamadığını, 'o adam tekrar gelir' diye akşama kadar evde oturduğunu ifade etmekte. Sadece evden pencereden dışarıya baktığını, okula annesi ile gittiğini ifade etmekte, olayla ilgili konuşmalar sırasında daha sessiz ve düşünceli bir hal aldığı saptandı."

Tutuksuz sanık Ersin T.'ın suçlamaları iddiaları kabul ettiği ve pişman olduğunu söylediği davada, ailelerin sanığa en ağır cezanın verilmesini istediği belirtildi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:30 Eylül 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.