TATİLDE EĞLENİP RAHATLADILAR

DHA

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Manisa Şubesi, öğrencilerini Kuşadası’nda kampa götürmek için yaptığı yardım çağrısına olumlu yanıt buldu ve 18 öğrenci yaz kampında gönüllerince eğlendi.

ZİÇEV tarafından şubeler arası koordinasyonu, dayanışmayı, öğrencilerin bağımsız yaşamaya geçişlerini teşvik etmek, eğitimciler arası bilgi alışverişini sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen 10 günlük yaz kampı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kuşadası-Davutlar kampında yapıldı.

ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi de, ‘Bir çocuğu da siz sevindirin kampanyası’nda toplanan bağışlarla kurum müdürü ve personel gözetiminde 18 öğrenciye gönüllerince güzel bir tatil yapma imkanı sağladı. Türkiye çapında ZİÇEV’e bağlı diğer şubelerin de katılımıyla Davutlar’da gerçekleşen yaz kampında öğrenciler, Kuşadası, Şirince, Efes’i ziyaret etti ve Adaland Yunuslar şovunu izleme imkanı buldu. Kampın bağlı bulunduğu yerel yöneticilerin desteğiyle gerçekleşen çevre gezilerinde öğrenciler özellikle lunaparkta büyük keyif yaşadı.

ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi Müdürü İncinur Mumcuoğlu, öğrencilerin sosyalleşmesi ve uygulamalı eğitim açısından verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade etti. ZİÇEV Manisa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Okumuş da, "Kampanyamıza destek veren hayırsever kişi ve kuruluşlarla öğrencilerimizi 10 günlük kampa gönderdik. Ben yürekten bize destek olan tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu çocuklar hepimizin, yardımların devamını diliyorum. Çünkü onlar için çalışıyoruz ve sizlerin destekleriyle onlara çok daha imkanlar sunmak istiyoruz" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:02 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.