TBMM'DEN DESTEK ZİYARETİ

NP Grup

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Ak Partili vekil ve uyuşturucu komisyonu başkanı Yeşilay'ı ziyaret etti.

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Uyuşturucu komisyonu başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar , Yeşilay'ın İstanbul’da ki Genel Merkezi'ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Prof. Erdöl, "Köklü bir kurum olarak bildiğimiz Yeşilay'ın aktif olarak hizmetlerini genişletmesini ve ölçülebilir hale getirmesini istiyoruz. Bu konuda kamu yararına bir kurum olduğu için destek olmak istiyoruz" dedi.

Prof. Ünüvar ise "Sivil toplum örgütleri toplumu doğru bilgilendirmeye, kanaat önderleri oluşturmaya, devletin sağlıklı bir şekilde hizmet etmesine destek olan kurumlar olması bakımından önemlidir. Yeşilay'dan önemli hizmetler bekliyoruz" dedi. 

Yeşilay Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Arvas; "Yaptığımız çalışmaları rapor olarak ilgililere gönderiyoruz. Devletimizin bize olan ilgisinin biraz daha  artmasını bekliyoruz." diye konuştu. 

Toplantıya,  Prof. Dr. Necdet Ünüvar,  (TBMM Uyuşturucu Komisyonu Başkanı),  Prof. Dr. Cevdet Erdöl (TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu başkanı),  Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu (Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı), Mehmet Sırrı Arvas  (Yeşilay Genel Sekreteri), Prof. Dr. Nevzat Tarhan (Yeşilay Eğitim Uzmanı),  Prof. Dr. Cahit Babuna (Yeşilay Eğitim Uzmanı),  Dr. Levent Saraç (Yeşilay Yön. Kur. Üyesi), Doç. Dr. Metin Donma (Yeşilay Eğitim Uzmanı) , Doç. Dr. Vehbi Altunçul (Yeşilay Eğitim Uzmanı) , Ecz. Tuba Erdebir  (Halk Sağlığı Uzmanı- Yeşilya Proje Koordinatörü), Sinan Kızılay (Yeşilay Gönüllüsü-Eski Bağımlı) gibi değerli isimler katıldı.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:29 Ekim 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.