Tecavüz etti savunması şaşırttı

İngiltere’nin Leicester kentinde 18 yaşında bir genç, kanepede uyuyakalan 16 yaşındaki arkadaşına tecavüz etti. Savunması ise ’Seksomnia’yım' oldu.

İngiltere’nin Leicester kentinde 18 yaşında bir genç, kanepede uyuyakalan 16 yaşındaki arkadaşına tecavüz etti. Savunması ise ’Seksomnia’yım' oldu.

tecavuz_sanikMahkemede suçlamaları reddeden genç, olay sırasında ‘’uyuyor’’ olduğunu, ‘’seksomnia’’ adı verilen ve uyurken farkında olmadan çevresindekilerle cinsel ilişki kurmasına neden olan bir hastalıktan mustarip olduğu için yaptıklarından sorumlu tutulamayacağını söyledi.

CİNSEL SORUNLARINIZI ÇÖZEBİLİRSİNİZ

Olay iki genç, ortak bir arkadaşlarının evinde film izledikten sonra gerçekleşti. Yasal nedenlerle ismi basına açıklanmayan 16 yaşındaki mağdur mahkemede, ‘’Arkadaşlarımızla birlikte film izledikten sonra ben kanepede uyuyakaldım. O ise yerde bir uyku tulumunda yatıyordu. Gece gözlerimi açtığımda üzerimdeydi. Çoraplarımı ve külotumu indirmiş bana tecavüz ediyordu. Onu itip kendimi kurtardım’’dedi. “Seksomnia” ya da “uykuda seks”, uykuyla uyanıklık arasında kalınan uyurgezerliğin bir türü olarak kabul ediliyor. Bu hastalıktan mustarip olan kişiler, uykuları sırasında cinsel ilişkiye girme ihtiyacı hissediyor ve bu durum partnerleriyle sorunlar yaşamalarına hatta bazen taciz ve tecavüz suçlamalarıyla karşı karşıya kalmalarına neden olabiliyor. Hastalığın henüz bir tedavisi bulunmuyor. İngiltere’deki dava ise hâlâ devam ediyor. Birce BORA / LONDRA

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:05 Nisan 2013Yayınlanma Tarihi:09 Nisan 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.