TECAVÜZCÜ BABAYA 34 YIL HAPİS

DHA

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karara bağlanan olay, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında 15 yaşındaki S.P.'nin dayısının kızına olanları anlatmasıyla ortaya çıkmıştı.

Sakarya Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde "Çocuğun basit cinsel istismarı" suçundan açılan davada ifade veren iki küçük kardeş 8 yaşından itibaren 7 yıl boyunca başlayan tecavüz ve tacizleri anlattı. 15 yaşındaki S.P. mahkemede, babasının üçüncü doğumunda kısmi felç geçiren annesinin dışarı gittiğinde kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdü. 14 yaşındaki E.P. de yaşadığı tacizi anlatırken, babasının kendisini de sık sık yatağa götürdüğünü ve tacizlerde bulunduğunu söyledi.

Anne S.P. ise "Akrabamız olan kızlarımın arkadaşı olayı bana anlatınca, kızlarıma neler olduğunu sordum. Küçük kızım bana 'Anne sen felçliyken babam bana 8 yaşında tecavüz etti' dedi. İnanamadım. Bir akşam eşim eve alkollü gelip 'Kızımla yatacağım' dedi. Bende eşime 'Karı koca birlikte yatar' dedim. Kabul etmedi. Kızımla yattı. Bunun üzerine durumu polise bildirdim" dedi.

Kızlarının ve eşinin suçladığı 39 yaşındaki T.F.P. ise suçlamaları reddetti. "Onlar benim kızım nasıl yapabilirim" diyen baba ifadesinde şunları söyledi:

"Benden sürekli olarak para istiyorlardı. Ben de kendilerine ancak 1.5 lira verebiliyordum. Suçlamaların nedeni, kızlarıma istedikleri parayı veremememdir."

Mahkeme iki kızına cinsel tacizle suçlanan babaya, büyük kızına cinsel istismar uygulamaktan 28 yıl 1 ay 15 gün, küçük kızına karşı işlediği suçlardan dolayı ise 6 yıl olmak üzere toplam 34 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Karar Yargıtay tarafından onaylanırsa kesinleşecek.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Mart 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.