TESTERE CİNAYETLERİSabah

İstanbul'da 61 yaşındaki kadını öldürdükten sonra elektrikli testere ile parçalara ayıran kişinin ifadeleri şoke etti.


Kavga ettikten sonra öldürdüğünü açıklayan kişi, "Sürekli hakaret ediyordu, öldürdüm sonra parçalara ayırıp üzerine parfüm sıktım" dedi.

BU CİNAYETİ UZMANLAR DEĞERLENDİRDİ:


Prof. Dr. Nevzat Tarhan (Psikiyatrist): Bu tarz cinayet vakaları bazı şizofreni türlerinde olabiliyor ama daha çok anti-sosyal ve kriminal tiplerde karşımıza çıkıyor. 61 yaşındaki kadın geçici olarak kadın sığınma evine alınabilirdi. Birdenbire öldürüp de yok etme konusunda çözüm üretemediğinde tek çözüm buzdolabı oluyor.

Prof. Dr. Süheyl Donay: Eğer bir kişi kolluğa şikâyetçi olup da kolluk görevlileri gerekli ve yeterli önlemi almamışsa görevini ihmal etmiş sayılır. Kolluk görevlileri hakkında daha önce buna benzer açılmış davalar mevcut.

İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Aydeniz Tuskan Alisbah: Kadının polise başvurduktan sonra korunması gerekirdi. Bir sığınma evine gönderilebilir, o adamla birlikte olması engellenebilirdi. Adamın gözaltına alınması, psikolojik durumunun incelenmesi ve psikolojik tedavisini yapılması gerekiyordu.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:14 Ağustos 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.