TİRYAKİLER DE DESTEKLİYOR

AFP

Dünyada çok sayıda tiryakinin iş yerinde sigara yasağını desteklediği ortaya çıktı. Hem içiyorlar hem yasağı destekliyorlar.

RTI International ve Harris Interactive adlı kuruluşların yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla yaptığı kamuoyu yoklaması, sigara kullanan çalışanların yaklaşık dörtte üçünün ve işverenlerin yüzde 87'sinin iş yerinde dumansız hava sahasına destek verdiğini gösterdi.

Sigara yasağına en büyük desteğin yüzde 85 oranıyla Hindistan'da verildiği, Hindistan'ı yüzde 75 ile Japonya'nın izlediği, Almanların sadece üçte birinin ve Polonyalıların da yüzde 27'sinin yasağı desteklediği belirlendi.

Araştırma çerçevesinde Güney Kore, Çin, Tayvan, Hindistan, İngiltere, İtalya, İsveç, Fransa, Almanya, İspanya, Polonya, Türkiye ve Brezilya'da, sigara içen ve içmeyen 3500 çalışan ve bu ülkelerdeki işverenlerle görüşüldü.

Dünya Sağlık Örgütüne göre, her yıl yaklaşık 200 bin çalışan iş yerinde sigara dumanına maruz kalması nedeniyle ölüyor ve yaklaşık 700 milyon çocuk özellikle evlerinde sigarayla kirletilen havayı soluyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Ocak 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.