TRANSANDANTAL MEDİTASYON

ANKA

Bedenin iç zekasını, kendini yenileme mekanizmalarını canlandıran Transandantal Meditasyon basit bir zihin yöntemi.

Ankara Tansandantal Meditasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayla Çevik, domuz gribi de dahil hastalıkların büyük bir çoğunluğunun bağışıklık sisteminin yetersiz olmasından kaynaklandığını söyledi. Doç. Dr. Ayla Çevik, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanın büyük önem taşıdığına dikkati çekerek, "Bedenin iç zekasını, kendini yenileme mekanizmalarını canlandıran Transandantal Meditasyon, hastalık görülme sıklığında azalma sağlayan doğal, çabasız ve basit bir zihin yöntemidir. Bir çocuğun bile uygulayabileceği kadar kolay ve çok etkilidir" dedi.

KORUYUCU HEKİM TRANSANDANTAL MEDİTASYON

Doç. Dr. Ayla Çevik, Transandantal Meditasyonun, zihin ve bedende denge yarattığını, uygulaması sırasında zihnin ve bedenin sakinleştiğini anlattı. Doç. Dr. Ayla Çevik, Transandantal Meditasyonun solunumun yavaşlamasına, kalp atışlarının sakinleşmesine ve metabolizma hızının düşmesine neden olduğunu ve bedene eşsiz derinlikte bir dinlenme sağladığını ifade etti. Doç. Dr. Ayla Çevik, bu derin dinlenme sayesinde sinir sisteminin normalleştiğini, köklü streslerin sistemden atılarak bağışıklık sisteminin güçlendiğini belirtti. Doç. Dr. Ayla Çevik, Transandantal Meditasyonun koruyucu hekimlik bakımından çok önemli olduğunu söyledi.

KALP VE SİNİR HASTALIKLARINDA YÜZDE 90 AZALMA

Doç. Dr. Ayla Çevik, Transandantal Meditasyonun yararları bilimsel olarak kanıtlandığını dile getirerek, dünyanın pek çok gelişmiş ülkesinde yapılan 600'den fazla  araştırmanın da  Science, Lancet, International Journal of Neuroscience gibi saygın bilim dergilerinde yayınlandığını kaydetti. Doç. Dr. Ayla Çevik, Harvard Üniversitesi tarafından iki bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmanın, düzenli Transandantal Meditasyon yapan insanlarda hastalık görülme sıklığında büyük oranda düşmeler görüldüğünü kanıtladığını dile getirdi. Doç. Dr. Ayla Çevik, kalp ve sinir hastalıklarında bu oranın yüzde 90 civarında olduğunu belirtti. 

"SAĞLIK HARCAMALARI YÜZDE 55 DÜŞTÜ"

Doç. Dr. Ayla Çevik, Kanada’da 2 bin 836 kişi üzerinde 14 yıl boyunca sürdürülen bir incelemede, Transandantal Meditasyon öğrendikten sonraki 6 yıl içinde sağlık sigortası harcamalarının yüzde 55 düştüğünün kanıtlandığını belirtti. Doç. Dr. Ayla Çevik, özellikle 65 yaşının üstündeki kişilerde Transandantal Meditasyon uygulanması sayesinde sağlık harcamalarının yüzde 69.84 azaldığını söyledi.

Doç. Dr. Ayla Çevik, ABD, İngiltere, Almanya, İsviçre, İtalya'da bulunan Maharişi Ayurveda Kliniklerine ek olarak bu yıl ABD' de 22 bin metrekare kapalı alanda bir hastanenin inşaat hazırlıklarının başladığını da belirterek, İsviçre'de ise 2 yıldır Maharişi Ayurveda konusunda eğitim veren bir tıp okulunun tüm dünyadan öğrencileri kabul ettiğini kaydetti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:19 Kasım 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.