TÜM YÖNLERİYLE ŞİZOFRENİ

TÜM YÖNLERİYLE ŞİZOFRENİ“Şizofreni Terapisi” adlı kitap, Prestij Yayınları'nın “Psikoterapide güncel klinik yaklaşımlar” dizisinin 10. kitabı olarak satışa sunuldu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, 368 sayfalık kitabın genel editörlüğünü Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri profesörü İrvin D. Yalom yaptı.

Şizofreni ve tedavisi konusunda en son bulgularla ilgili bilgi ve önerileri içeren ve çok geniş kapsamlı ve sade bir dille hazırlanan kitap, klinisyenler için temel bir referans niteliği taşıyor.

Kitap, “Şizofreni nedir?”, “Şizofreni tanısını nasıl koyarız?”, “Şizofreniye ne sebep olur?”, “Şizofreni hastası olmak neye benzer?”, “Bir aile üyesinin gözüyle bakmak”, “Şizofrenide prognoz nasıldır?”, “Sonlanım ve tedavi stratejileri”, “Uygun ilaç kullanımı”, “Bireysel psikoterapi”, “Grup psikoterapisi”, “Hastane tedavisi” ve “Şizofreni ve aile” olmak üzere 12 bölümden oluşuyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:20 Eylül 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.