TÜMÖR BURUNDAN ALINDI

DHA

Şiddetli baş ağrısı çeken 48 yaşındaki kadının burnundan girilerek 3 santim büyüklüğündeki tümör çıkarıldı.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (BEAH) şiddetli baş ağrısı çeken 48 yaşındaki Gülzade Tatar’ın burnundan girilerek 3 santim büyüklüğündeki tümör çıkarıldı.

Merkez Aziziye İlçesi'nde oturan Gülzade Tatar, şiddetli baş ağrısı şikayetiyle BEAH Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği'ne başvurdu. Opr.Dr. Kerem Mazhar Özsoy tarafından muayene ve tetkikleri yapılan Tatar’ın beyninde tümör saptandı. Opr.Dr. Özsoy ve ekibi tarafından yapılan cerrahi müdahaleyle Gülzade Tatar'ın burnundan girilerek hastanın beynindeki tümör alındı.

Opr.Dr. Kerem Mazhar Özsoy, "Baş ağrısı şikayeti ile gelen hastanın çekilen MR’ında halk arasında 'iyi huylu' denilen hipofiz adenomu tespit ettik. Burun deliğinden girerek yapmış olduğumuz ameliyat başarılı geçti. Bu tür ameliyat bölgede ilk kez olması sevindirici bir olaydır" diye konuştu.

Gülzade Tatar’ın gelini Emine Tanış ise kayınvalidesinin birkaç yıldan beri şiddetli baş ağrısı çektiğini, yapılan ameliyatla sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

BEAH Başhekimi Doç.Dr. Fazlı Erdoğan, halkın bu tür sağlık sorunlarında ameliyat için büyük kentlerdeki hastanelere gitmesinin gerekmediğini söyledi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:24 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.