Türkçe Olimpiyatları Çocukları Üsküdar Üniversitesi'nde

Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından bu yıl 'Evrensel Barışa Doğru' sloganıyla düzenlenen 11.Türkçe Olimpiyatları için İstanbul'da bulunan dünya çocukları, buradaki temasları çerçevesinde Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından bu yıl 'Evrensel Barışa Doğru' sloganıyla düzenlenen 11.Türkçe Olimpiyatları için İstanbul'da bulunan dünya çocukları, buradaki temasları çerçevesinde Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti.

turkceceolimpiyatlari1 Mali, Ukrayna, Afganistan, Almanya, Irak, Cezayir, Moritanya, Mozambik, Sudan ve Kolombiya gibi 10'dan fazla ülkeden oluşan sevgi dili Türkçe çocukları heyeti, ziyarette üniversitenin öğrencileri tarafından karşılandı. Yerel kıyafetli konuk öğrenciler, burada önce Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Nevzat Tarhan'la bir araya geldi. Öğrencileri samimi bir şekilde kabul eden Prof. Dr. Tarhan, öncelikle öğrencileri hazırlama ve yetiştirmelerdeki katkılarından dolayı öğretmenlerini ve emeğe geçenleri tebrik etti. Türkçe Olimpiyatları çocuklarının bu çalışmalarının küresel barış ve diyalog için ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Tarhan, Birleşmiş Milletler'in (BM) üzerinde en çok çalıştığı projenin küresel barış projesi olduğunu hatırlattı. Görüşmede öğrencileri imzalı kitabını hediye eden Prof. Tarhan, daha sonra öğrencilerle masa tenisi oynadı. Rektör Tarhan'ın Nijeryalı Ahmet'le yaptığı tenis maçı renkli görüntülere sahne oldu.turkceolimpiyatlari Ziyarette daha sonra üniversitenin konferans salonunda sahne alan renkli çocuklar, okudukları şiirler ve seslendirdikleri hareketli parçalarda kendilerini izleyenleri hem duygulandırdı hem coşturdu. Rektör Tarhan, ziyaret sonunda gün anısına konuk dünya çocuklarına hediyeler verdi. Ziyaret vesilesiyle duygularını dile getiren Rektör Tarhan, "Dünyanın daha da yaşanılır olması için emek veren bu genç arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Burada kendileri seyreden bütün arkadaşlara olağanüstü duygular yaşattılar. Emeği geçen her kesi tebrik ediyorum. Dünyanın parlak geleceği için daha çok umut var olmak adına artık çok şeye sahibiz." diye konuştu. HABERLER.COM //www.haberler.com/turkce-olimpiyatlari-cocuklari-uskudar-4720718-haberi/  

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:13 Haziran 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.