Türkiye’ye örnek proje başarıyla tamamlandı

Türkiye’ye örnek proje Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle başarıyla tamamlandı.

Üsküdar Üniversitesi ve Tuzla Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Aile Akademisi’ final programı ile sona erdi. Final ve sertifika programında konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Türkiye’ye örnek bir projeyi başarıyla tamamladıklarını söyleyerek, insanlığın geleceğinin aileye bağlı olduğunu, aileye yapılan yatırımın geleceğe yapılan bir yatırım olduğunun altını çizdi.

Türkiye’ye örnek proje başarıyla tamamlandıÜsküdar Üniversitesi ve Tuzla Belediyesi’nin birlikte düzenlediği ‘Aile Akademisi’ final programı İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla tamamlandı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Kadın ve Demokrasi Derneği Başkanı Sare Aydın Yılmaz, Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Ada, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nadire Gülçin Yıldız ile Aile Akademisi kursiyerleri ve aileleri katıldı.

Programda konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, organizasyon için ‘Örnek ve güzel bir çalışmanın finalindeyiz’ ifadesini kullandı. Ailenin yerini dolduracak bir karşılık bulunmadığının altını çizen Başkan Yazıcı, “Aile önemli bir olgu ve aileyi geliştirmemiz lazım. Ailedeki huzurun, ailedeki mutluluğun, ailedeki sorunların kalkmış olması ile başka hiçbir şeye gerek kalmayacağına inanıyoruz.” Dedi.

Tuzla’da Türkiye’ye Örnek Bir Proje Başarıyla Uygulandı

Programda konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, insanlığın geleceğinin aileye bağlı olduğunu söyledi. Proje ortağı olan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür eden Prof. Dr. Tarhan, “İnsanlığın geleceği aileye bağlıdır. Aileye yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bir yıllık varlık istiyorsanız buğday ekin, 10 yıllık varlık istiyorsanız ağaç dikin ama 100 yıllık varlık istiyorsanız insan yetiştirin. Aile yetiştirmek de insan yetiştirmenin en önemli adımıdır. İnsanın ilkokulu ailesidir. Başöğretmen annedir. İnsan mutlu olmadıktan sonra sadece ekonomik başarı ile toplumu ayakta tutamazsınız. Tuzla Belediyesi’nin aileye sahip çıkması, bu projeleri ciddiyetle yapması, aileye yönelik hizmetlerini Aile Akademisi tarzında bilimsel bir çerçeve içerisinde yapması ile Tuzla’da Türkiye’ye örnek bir proje başarıyla uygulandı.” Şeklinde konuştu.

Final programının sonunda eğitimlerde her kuru düzenli bir şekilde takip eden katılımcılara katılım belgeleri verildi.

Tuzla Belediyesi Aile Akademisi

Tuzla Belediyesi ve Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle aile içi huzur ve refahın gelişmesini sağlamak, yaşadığı çevreye duyarlı, yapıcı ve verimli bireylerin yetişmesine katkıda bulunulması amaçları doğrultusunda anne-babalar ve 18 yaşını doldurmuş ebeveyn adaylarına yönelik Aile Akademisi’nde 3 kur eğitim düzenlendi. Tuzla Belediyesi’nin aileye yönelik hizmetlerine akademik kimlik kazandıran Aile Akademisi’nin eğitimleri Şifa, Postane, Aydınlı ve Orhanlı Mahallesi’nde düzenlendi. Akademinin ilk kurunda ‘Aile İçi İletişim’, 2. kurunda ‘Çocuk Gelişimi Eğitimi’, 3. kurunda ‘Duygusal Zeka Uygulamaları’ konuları alt başlıklarıyla paylaşıldı.

ÜHA

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:07 Haziran 2016