TÜRKİYE'DE HUZUR BULACAKLAR

KAYNAK: A.A

Antalya'da dört aylık gruplar halinde kalarak, her türlü bakım, tedavi, rehabilitasyon ve kaliteli yaşam olanakları sunulacak yaşlıların gelişinin, talebin yoğunluğu nedeniyle ertelendiği bildirildi.

Antalya'da dört aylık gruplar halinde kalarak, her türlü bakım, tedavi, rehabilitasyon ve kaliteli yaşam olanakları sunulacak yaşlıların gelişinin, talebin yoğunluğu nedeniyle ertelendiği bildirildi.

İskandinav Yaşam Merkezi Türkiye Sorumlusu Oya Demirel, Norveçli yaşlıların yaşamlarının bir bölümünü Antalya'da geçirmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan projenin, yaşlılara uzun süre Türkiye'de kaliteli yaşam olanağı sağlayacağını kaydetti. Antalya'daki çeşitli oteller ve hastanelerle anlaşma yaptıklarını belirten Demirel, Norveç halkı için Antalya'nın çok iyi bir tatil ve yaşam bölgesi olduğunu bildirdi.

Bu anlaşma ile Norveç'te hükümetin baktığı 25 bin kişiye Türkiye'de kaliteli yaşam sunulacağını ifade eden Oya Demirel, açıklamasında şunları kaydetti:

"Projenin amacı, İskandinav ülkelerinde sağlık ve ruh sağlığı sorunu olan kişilerin ve yaşlıların Akdeniz ülkelerinde dört aylık gruplar halinde gelerek, her türlü, bakım, tedavi, rehabilitasyon ve kaliteli yaşamlarını sağlamak.

Projenin her aşamasını çok detaylı planladık. Operasyonun ilk 10 yıllık dönemde hiçbir aksama olmadan kusursuz şekilde devamı için Gloria Hotelleri genelinde bir takım düzenlemeler yapıldı. Operasyondan sorumlu yönetici ve personelin eğitimleri de hızla sürüyor.

Norveç'ten gelen hükümet yetkilileri Tom Stemre ve Tommy Schierning ile Gloria Hotelleri ve Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, SLC yetkilileri Dr. Akif Alpar ile Gloria Hotels & Resorts Genel Müdürü Özgür Çinkılıç, Özel Aspendos Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ferhat Kayan'ın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda son detayları görüştük. Norveçliler 200 kişilik öncü grup için daha fazla talep geldiğini bildirdiler. Bu nedenle de 15 Ocak olarak belirlenen tarihi erteledik. Gerçek operasyonun başlama tarihi olan 1 Ekim 2009 öncesi gelecek emekli ve yaşlı sayısını 300'e çıkardık. 300 kişilik öncü grup 8 hafta süreyle Gloria hotellerinde ağırlanacak ve kesin tarih Şubat başında Norveç'te yapılacak toplantı sonrası duyurulacak."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:18 Ocak 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.