TV'LERDEKİ GİZLİ TEHLİKE

Hürriyet

Herkes 3D film ve TV yayınlarının peşine düşmüşken, yapılan bu açıklama korkunç gerçeği anlatıyor...


3D teknolojisinin hayatmızdaki yeri günden güne arttığı bu zamanlarda, bu teknolojinin verebileceği potansiyel zararlar da konuşulmaya başlandı. Audioholics, yetişkinler için pek sorun teşkil etmediğini ancak yedi yaşından küçük çocuklar için 3D'nin zararlı olabileceğini belirtiyor.

E3'te Nintendo'nun 3DS'i açıklamasından sonra da, firmanın başkanı yedi yaşından küçük çocukların oyunları 3D oynamaması gerektiğinin üstünde durmuştu. Bunun sebebi ise yedi yaşının altındaki çocuklarda göz kaslarının tam olarak gelişmemiş olması.

Audioholics'e göre ise bunlar yalnızca çok küçük uyarılar ve sorunlar derinlik algısının bozulmasına hatta şaşılığa kadar gidebilir. Gözlerin aynı noktaya odaklanamamasıyla göz tembelliği bile 3D kullanıcılarda söz konusu olabileceğini söyleyen Audioholics, kullanıcıları şimdiden uyarıyor.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:03 Temmuz 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.