ÜNİVERSİTE KENDİSİYLE YÜZLEŞTİ

A.A

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, üniversitenin daha başarılı ve güçlü olabilmesi için kendisiyle yüzleşmesi gerektiğini, bu nedenle de böyle bir araştırma gerçekleştirdiklerini söyledi.

2009-2013 stratejik plan çalışmasıyla üniversitenin eksi ve artılarını belirlediklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Akan, “Üniversitemizin kuruluşundan bugüne kadar gösterdiği gelişme sürecinde hangi yönlerinin güçlü, hangi yönlerinin zayıf olduğunu belirledik. Çalışma kapsamında güçlü yönlerimizin sürekliliğini sağlamak ve geliştirmek, zayıf yönlerimizdeki eksikliklerimizi de güçlü hale getirmek istiyoruz” dedi.

Rektör Akan, OMÜ'nün en güçlü yönlerini; ülkenin kurtuluşunun simgesi olan 19 Mayıs 1919 tarihini çağrıştıran bir üniversite olması, bölgenin referans merkezi konumunda bulunması, 33 yıllık tecrübe, bilgi kültür ve birikiminin olması, güncel teknolojik donanıma ve deneyimli kadrolara sahip olması olarak ifade etti.

Prof. Dr. Akan'ın açıklamasına göre üniversitenin en zayıf yönlerinin başında ise uluslararası bağlantıların yeterli düzeyde kurulamamış olması, tanıtım eksikliği, üniversite, sanayi işbirliğinin geliştirilememesi, toplumsal yaşama katkısının yeterli düzeyde olmaması yer alıyor.
400 milyon TL'lik katma değeri ile Samsun'un en büyük kurumu olan üniversitenin, her yönüyle değerlendirilmesinin önem taşıdığını dile getiren OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, gerçekleştirilen çalışma neticesinde üniversitenin yol haritasını belirlediklerini, bu doğrultuda çalışma içinde olacaklarını da ifade etti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:12 Nisan 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.