Üsküdar Üniversitesi ebruda 40 yıllık birikimle yola çıkıyor

Üsküdar Üniversitesi öğrenci konseyi, meslek hayatında tam 40 yılı geride bırakan dünyaca tanınmış ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil’i Üsküdar’daki atölyesinde ziyaret etti.

Üsküdar Üniversitesi öğrenci konseyi, meslek hayatında tam 40 yılı geride bırakan dünyaca tanınmış ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil’i Üsküdar’daki atölyesinde ziyaret etti.

ebru Anlamlı ziyaret karşısında duygulanan Barutçugil, öğrencilerle planlanan çalışmaların kendisini çok mutlu ettiğini ve her türlü desteği kendilerine vereceğini söyledi.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN

Davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi çalışmalarını her alanda yürütüyor. Sanatsal çalışmaları aksatmayan Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerini bu alanda da teşvik ediyor, destekliyor. Öğrenci konseyinden Tuğa Çakıroğlu, Yüksel Ayan ve Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Ersan Şener, Sağlık Kültür ve Spor Direktörü Tamer Özer Durak öncülüğünde dünyaca tanınmış Ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil’i ziyaret etti.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

ebru2Meslek hayatında tam 40 yılı geride bırakan, bugüne kadar önemli çalışmalara imza atan Barutçugil’i Üsküdar Salacaktaki atölyesinde ziyaret eden öğrenciler, üniversite olarak yürütecekleri projeleri ebru sanatçısıyla paylaştı. Neredeyse yarım asırdır ebru sanatıyla uğraşan Hikmet Barutçugil ile güzel sanatların insan psikolojisi üzerindeki terapi yönünü konuşan öğrenciler, üniversitede oluşturacakları ebru atölyesi çalışmaları kapsamında bilinen sanatçıdan destek istedi. Talep karşısında oldukça mutlu olan Hikmet Barutçugil ise mesleğinde 40’ıncı yıl anısına hep düşündüğü projeyi Üsküdar Üniversitesiyle yapabileceğini söyledi. Öğrenciler Atölyede tekne başına geçerek ebru yapma fırsatı da buldu. Öğrenci konseyinden Tuğba Çakıroğlu Hikmet Barutçugil’in Japonya’dan eğitime gelen Yiki isimli öğrencisiyle ebru yaptı. Özel gün ve haftalara özel ebru sergileri planladıklarını ifade eden öğrenciler ise ünlü ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil’den her türlü projede destek sözü almalarının kendilerini motive ettiklerini söyledi. Şaban Özdemir (NPGRUP)


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:05 Şubat 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.