Üsküdar Üniversitesi’nden büyük bir başarı daha

Üsküdar Üniversitesi’nde büyük bir başarı daha. Dünyanın öncü sinirbilim merkezine tam burslu olarak kabul edildi.

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye'nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi dünya genelinde başarılarını sürdürüyor. Üniversitenin yüksek lisans öğrencisi Güliz Altınbaşak dünyanın sinirbilim alanında öncü merkezlerinden biri olarak kabul edilen RIKEN Brain Science Institute'ün yaz araştırma programından tam finansal destek bursu kazandı.

Harvard Üniversitesi adaylarını geride bıraktı…

Üsküdar Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Güliz Altınbaşak, Japonya’da bulunan RIKEN Brain Science Institute'ün yaz araştırma programından, Harvard Üniversitesi öğrencilerinin de aralarında bulunduğu pek çok adayı geride bırakarak tam finansal destek bursu almaya hak kazandı.

Deneyimlerini nörobilim öğrencileriyle paylaşacak

Altınbaşak şimdi araştırma programı kapsamında dünya genelinden seçilmiş 45 uzman araştırmacı ile bir araya gelerek nöroteknoloji ve beyin hastalıklarıyla ilişkili laboratuvar teknikleri alanında çalışma yapacak. Altınbaşak, Türkiye'ye dönüşü sonrasında edindiği bilimsel araştırma ve başvuru süreci ile ilgili tecrübelerini Nörobilim programında eğitim almakta olan Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle de paylaşacak.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:28 Mart 2019Yayınlanma Tarihi:27 Mart 2019